DÖVİZ KURLARI
Döviz Alış Satış
Dolar 1.9453 1.9488
Euro 2.5707 2.5707
TAZiYELER  + Ekle 
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Güncel
AKBIYIK’TAN TEŞVİKLER HAKKINDA KONFERANS
11 Aralık 2012 Salı Saat 22:14
Abuzer Akbıyık 13 Aralık 2012 günü saat 14.00’de Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasında “Yatırımlarda Teşvik Hibe ve Destekler” konulu konferans verecektir.

S.M. Mali Müşavir ve Yatırım Danışmanı Abuzer Akbıyık 13 Aralık 2012 günü saat 14.00’de Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasında “Yatırımlarda Teşvik Hibe ve Destekler” konulu konferans verecektir.


Abuzer Akbıyık konu hakkında şu açıklamayı yaptı” Yatırımcılar açısından önem arz eden Teşvik, Hibe ve Destek konusu son yıllarda gündemde olup, birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Ben de bu konudaki 30 yıllık tecrübe ve bilgi birikimlerimi hemşerilerimle paylaşmak istedim. Amacım, İnsanımızın doğru konularda yatırım yapmalarına, devletin sağladığı imkanları bilmelerine ve azami düzeyde istifade etmelerine katkıda bulunmaktır. Yatırımcı, pazar, hammadde, sermaye, yatırım yeri, teknoloji ve devletin sağladığı imkanları bilerek, bilinçli bir yatırım yaparsa mutlaka kazanacaktır. Yatırımcı kazanırsa, bizde kazanacağız, Urfa kazanacak Türkiye kazanacaktır. Böylece işsizlik azalacak, insanların gelir düzeyi artacak, yaşam düzeyi yükselecektir. Eğer, Urfa’mızın gelişmesi ve kalkınması yolunda  benim de bir katkım olursa ne mutlu bana.”   


Konu hakkında açıklama yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin” Yatırım yeri seçilirken Devletin o bölgeye verdiği teşvikler yatırımcı için önem arz etmektedir. Bu yönü ile Şanlıurfa, Türkiye’de teşviklerden en yüksek derecede istifade eden illerden birdir. Yatırım için diğer koşullara baktığımızda da Şanlıurfa’nın birçok avantajları vardır.  Şanlıurfa, Türkiye deki toplam sulanabilen alanların % 10 una tek başına sahiptir. Türkiye’de üretilen pamuğun yaklaşık yarısı ilimizde üretilmektedir. Ayrıca  Buğday, Arpa Mercimek, Fıstık, Nar gibi tarım ürünlerde önemli miktarlarda üretim yapılmaktadır. Bu açıdan sanayici için hammadde sıkıntısı yoktur.  Ayrıca, Organize Sanayi Bölgesi ve alt yapısı, her türlü uçağın inebileceği hava alanı ve otoban karayolu ulaşım imkanları ve teşvik, hibe ve desteklerle sağlanan imkanlar dikkate alındığında,  Şanlıurfa yatırım yapılacak en uygun illerin başında gelmektedir.  İşte bu çerçevede, Şanlıurfa’da yapılacak sanayi, turizm, sağlık, enerji, tarım, havancılık, kültür ve eğitim yatırımlarında devletin ne gibi teşvikleri vardır, diğer yörelerle farkları nelerdir konusunda yıllardan beri yatırım danışmanlığı yapan S.M.Mali Müşavir Abuzer Akbıyık bizlere bir konferans verecektir. Tüccar ve Sanayiciler başta olmak üzere konuya ilgi duyan herkesi bu toplantımıza davet ediyorum.” Dedi.
 

Bu yazı toplam 4245 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
41 Kişi Online
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiK  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR
ÜYELİK
Genel İçerikler